آخرین به روز رسانی : 4 ماه پیش

نیازمند اتاق فکر پدافند غیر عامل هستیم

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت:موضوع پدافند غیر عامل توانسته است به عنوان مصون کننده منافع ملی مطرح شود و ما نیازمند اتاق فکر در این زمینه هستیم.

سردارجلالی:پدافند غیر عامل مصون کننده منافع ملی است
به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار سرتیپ پاسدار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: اگر بخواهیم عملکرد سازمان را ارزیابی کنیم یاید در آینه نگاه کنیم، یکی آینه پشت سر دیگری روبرو،چنانچه به آینه پشت سر نگاه کنیم که قبلا در بعضی حوزه ها کاری صورت نگرفته بود احساس می کنیم کارهای خوبی انجام شده و روحیه بسیجی و مدیریت جهادی بحمد ا... در افراد وجود دارد ،ولی اگر به آینده روبرو نگاه کنیم که چه کارهایی باید انجام شود ، خیلی کارها است که باید پیگیری وانجام شود.

وی با اشاره به موانع پیش رو پدافند غیر عامل خاطر نشان کرد: ازجمله مشکلات در موضوع پدافند غیر عامل بی نتیجه کردن اثرتهدید بر کشور است، تهدیدات متغیر، علمی و فناوری پایه است،ما با یک مفهوم ترکیبی سر و کار داریم و چون این مفهوم یک مفهوم متغیر است ، شناخت اثر تهدید و خود تهدید کار نسبتا پیچیده ای است.

وی در ادامه گفت: وقتی به تاریخ پدافند غیر عامل که در اسناد مختلف وجود دارد نگاه می کنیم، مدتها رویکرد پدافند غیر عاملی یک رویکرد ثابت و بیشتر رویکرد مهندسی ، استحکامات و استتار بوده است،اما امروزه خواسته یا ناخواسته ماهیت تهدیدات در حال تغییر و تحول است، تکلیفی که این تغییرات برای ما ایجاد می کند این است که باید تهدیدات را تشخیص داده ، رصد و پایش کرده و سپس با آن مقابله کنیم،لذا این امر یک رویکرد الزاماً ترکیبی برای پدافند غیر عامل ایجاد می کند.

سردارجلالی با توجه به چند وجهی و ترکیبی بودن تهدیدات بیان داشت: تفکرات یا رویکردهای گذشته لزوماً نمی تواند در آینده پاسخگوی نیازمندی های ما باشد. لذا ایجاب می کند که ما پویایی تهدیدات را دراین حوزه در نظر داشته باشیم و رویکردهایی متناسب با تغییر تهدید اتخاذ کنیم.

وی در خصوص استفاده از نخبگان در پدافند غیر عامل گفت: چون حوزه تهدیدات دارای تنوع است ، نیازمند استفاده از دانش، تخصص، مشورت و اتاق فکر هستیم و بدون داشتن تخصص و دانش لازم نمی توانیم در خیلی از حوزه ها اعمال نظر کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در خاتمه ضمن تشکر از همه عزیزانی که چه در داخل و چه در خارج از سازمان و در استان ها و دستگاه های اجرایی مثل رسانه ملی و سایر رسانه ها فعالیت داشته اند گفت: فرهنگ سازی یکی از مهمترین موضوعاتی است که سازمان پدافند غیر عامل به دنبال آن است و به این معنی است که پدافند غیر عامل در چشم مسئولین مختلف به یک باور تبدیل شده و پذیرفته شود،لذا بخش عمده اهداف ما در هفته پدافند غیر عامل به آموزش و فرهنگ سازی اختصاص یافته بود.
برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

 دانلود نرم افزار اندروید های آپ - مشاهده جدیدترین و مهم ترین اخبار ایران و جهان با موبایل یا تبلت اندروییدی
  در گردآوری و پردازش اخبار هیچ گونه دخالت انسانی وجود ندارد به همین دلیل ممکن است از میان صد ها خبر فقط چند مورد مشکل محتوایی داشته باشند که شما می توانید با مراجعه به لینک منبع خبر نسخه اصلی را تماشا نمایید .  

اخبار داغ سرویس گوناگون