آخرین به روز رسانی : 4 ماه پیش

واکنش تند رضا کیانیان به یک اظهارنظر درباره آلودگی هوا / عکس

واکنش تند رضا کیانیان به یک اظهارنظر درباره آلودگی هوا / عکس

فرهنگ > سینما - رضا کیانیان از کسانی که با اتکا به طبیعی بودن پدیده وارونگی دما، آلودگی هوا را توجیه می‌کنند، انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کیانیان ویدیوی کوتاهی از سخنان سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست را در اینتساگرام منتشر کرد و در واکنش به صحبت‌های او نوشت: «بیمار شویم و بمیریم و دم بر نیاوریم، چون وارونگی هوا یک پدیده طبیعی است. آیا تولید و پخش بنزین های غیراستاندارد هم طبیعی ست؟ وجود این همه آلاینده در هوا نیز طبیعی ست؟ وجود این همه خودروى فرسوده دودزا نیز یک امر طبیعی است؟ وجود این همه موتور‌سیکلت که هر کدام به اندازه دو خودرو ایجاد آلودگی می‌کنند هم طیبعی است؟ ساخت و ساز‌هایی که جلوی جریان باد را می گیرند هم طبیعی است؟ وجود کارگاه‌های آلاینده در مسیر جریان باد هم طبیعی است؟ تولید گازهای گلخانه‌ای هم طبیعی است؟

از سخنان ایشان نتیجه می گیریم انتشار ریزگرد‌ها هم طبیعی است، چون باد می‌آید و خاک را در شهرها می پراکند و مردم می‌میرند. طبیعی است. وزش باد طبیعی است. الان وضعیت آبادان هم طبیعی است.

آیا وجود این دشت‌های خشک پر از آلاینده هم طبیعی است؟ آیا خشک شدن دریاچه‌ها هم طبیعی ست؟ خشک شدن تالاب‌ها هم طبیعی ست؟

اصلاً ایشان وقتى بیمار مى شوند، چرا نزد پزشک می روند‌؟ مگر نه اینکه عملکرد ویروس‌ها و میکروب‌ها هم یک امر طبیعی ست؟ ولى من نمى گویم که ایشان با مراجعه به پزشک آب در آسیاب دشمن می ریزد.»

58241

 دانلود نرم افزار اندروید های آپ - مشاهده جدیدترین و مهم ترین اخبار ایران و جهان با موبایل یا تبلت اندروییدی
  در گردآوری و پردازش اخبار هیچ گونه دخالت انسانی وجود ندارد به همین دلیل ممکن است از میان صد ها خبر فقط چند مورد مشکل محتوایی داشته باشند که شما می توانید با مراجعه به لینک منبع خبر نسخه اصلی را تماشا نمایید .  

اخبار داغ سرویس فرهنگ و هنر