آخرین به روز رسانی : 4 ماه پیش

هوای تهران پاک شد

خبرگزاری ایرنا: معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با بارندگی اخیر و کاهش میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون از شرایط سالم به شرایط پاک تغییر کرد.

محمد رستگاری افزود: براساس اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به 11 صبح امروز در شرایط پاک قرار گرفت.

وی گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون با 9 عدد کاهش نسبت به روز گذشته در حد مجاز بوده و بر روی عدد 50 و در شرایط پاک قرار گرفته است.

رستگاری با اشاره به افزایش میزان غلظت آلاینده های منواکسیدکربن از 40 به 41نسبت به روز گذشته تصریح کرد: میزان غلظت ذرات کمتر از 10 میکرون نیز از 39 به 20 کاهش داشته است.

وی گفت: ایستگاه های پارک سلامت، پارک قائم و پارک رازی با شاخص اعداد 74، 68و 63 (سالم) آلوده ترین نقاط تهران در 24 ساعت گذشته بوده است.

رستگاری خاطرنشان کرد: ایستگاه های دانشگاه علم و صنعت، سوهانک و شهرداری منطقه 2 نیز با شاخص اعداد 17، 18 و 19 پاک ترین مناطق شهر تهران در این مدت بوده است.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

کیفیت هوای پایتخت از روز سه شنبه پس از هشت روز پیاپی از شرایط ناسالم برای گروه های حساس به شرایط سالم تغییر کرد.

 دانلود نرم افزار اندروید های آپ - مشاهده جدیدترین و مهم ترین اخبار ایران و جهان با موبایل یا تبلت اندروییدی
  در گردآوری و پردازش اخبار هیچ گونه دخالت انسانی وجود ندارد به همین دلیل ممکن است از میان صد ها خبر فقط چند مورد مشکل محتوایی داشته باشند که شما می توانید با مراجعه به لینک منبع خبر نسخه اصلی را تماشا نمایید .  

اخبار داغ سرویس اجتماعی