آخرین به روز رسانی : 4 ماه پیش

ترافیک پروازی در مسیر ایران - عراق - ایران

مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه‌های کشور از آمادگی بخش مراقبت پرواز و کنترلرهای ترافیک هوایی مرکز کنترل خبر داد و گفت: با توجه به اربعین حسینی و افزایش تقاضا برای سفر به بغداد و نجف حجم پروازی بسیار چشمگیری در مسیرهای پروازی به نقاط خروجی از ایران منتهی به فضای عراق و برعکس وجود دارد.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه‌های کشور از آمادگی بخش مراقبت پرواز و کنترلرهای ترافیک هوایی مرکز کنترل خبر داد و گفت: با توجه به اربعین حسینی و افزایش تقاضا برای سفر به بغداد و نجف حجم پروازی بسیار چشمگیری در مسیرهای پروازی به نقاط خروجی از ایران منتهی به فضای عراق و برعکس وجود دارد.

ابراهیم مرادی با اشاره به اینکه به مناسبت اربعین حسینی بیش از 730 مجوز پروازی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری برای شرکت‌های ایرانی و دو شرکت هواپیمایی عراقی صادر شد، گفت: با توجه به اربعین حسینی حجم پروازی بسیار چشمگیری در مسیرهای پروازی به نقاط خروجی از ایران منتهی به فضای عراق و برعکس وجود دارد.

وی با بیان اینکه همکاران مراقبت پرواز فرودگاه‌های کشور و کنترلرهای ترافیک هوایی مرکز کنترل در آمادگی کامل به سر می‌برند، افزود: تا کنون هیچ مشکل خاص پروازی در مسیر عتبات عالیات گزارش نشده و امیدواریم تا پایان عملیات اعزام و بازگشت زائران نیز مشکل خاصی ایجاد نشود.

مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه‌های کشور درباره شرایط جوی و تاثیر آن در پروازها نیز گفت: طی روزهای اخیر به ویژه شب گذشته شرایط پربارشی در برخی شهرها و فرودگاه‌های کشور حاکم بود که البته این شرایط نیز تاثیر خاصی بر عملیات پروازی عتبات عالیات نداشته است و تا این لحظه هم شرایط جوی موجب ابطال پروازی به عتبات نشده است.

مرادی گفت: از 730 مجوز صادره توسط سازمان هواپیمایی کشوری حدود 140 مجوز برنامه‌ای و سایر مجوزها مربوط به پروازهای فوق العاده است که به دلیل افزایش تقاضا برای سفر به نجف و بغداد برای این مقاصد پروازی صادر شده است.

 دانلود نرم افزار اندروید های آپ - مشاهده جدیدترین و مهم ترین اخبار ایران و جهان با موبایل یا تبلت اندروییدی
  در گردآوری و پردازش اخبار هیچ گونه دخالت انسانی وجود ندارد به همین دلیل ممکن است از میان صد ها خبر فقط چند مورد مشکل محتوایی داشته باشند که شما می توانید با مراجعه به لینک منبع خبر نسخه اصلی را تماشا نمایید .  

اخبار داغ سرویس اجتماعی