آخرین به روز رسانی : 4 ماه پیش

چربی متراکم مانعی برای لاغری

افراد چاق در خونشان نوعی پروتئین به نام SLR11 دارند که از سوختن چربی‌های بدن جلوگیری می‌کند.

در افراد چاق سلول‌های چربی بیشتر از سلول‌های سفید است و این امر سبب ذخیره چربی زیاد در این سلول‌ها و در نتیجه چاقی افراد می‌شود. سلول‌های چربی قهوه‌ای که در تولید گرما و سوزاندن چربی بدن به ما کمک می‌کند در افراد چاق تعدادشان به مراتب کمتر از سلول‌های چربی معمولی است.
 
براساس تحقیقات صورت گرفته، در بدن افراد چاق یک نوع پروتئین به نام SLR11 به سرکوب حرارت در بافت چربی پرداخته و سبب چاق ماندن فرد می‌شود. این گروه مطالعاتی با انجام آزمایشی بر روی مو‌ش‌ها دریافتند که موش‌هایی که به رژیم غذایی با کالری بالا می‌پردازند در برابر تولید این پروتئین بدنشان واکنش نشان داده و سریع‌تر لاغر می‌شوند.
 
ژن‌هایی که در بافت قهوه‌ای وجود دارند در بافت‌های سلول‌های سفید فعال‌تر هستند و این مسئله در افرادی که BMI بالایی دارند بیشتر صدق می‌کند و افراد چاق به دلیل سخت‌تر لاغر شدن و سوختن چربی دیرتر اندام مناسبی پیدا می‌کنند.
 
پروتئین SLR11 به گیرنده‌های خاص در سلول چربی متصل است و افرادی که در سطح خونشان این نوع پروتئین زیاد باشد. دیرتر لاغر می‌شوند و پروتئین SLR11 نقش مؤثر در جهت اتلاف انرژی برای سوزاندن چربی در افراد دارد.
 
به گفته دکتر اندرو ویلت از مؤسسه ولکام تراست MRG علوم متابولیک کمبریج لندن، این کشف به ما کمک می‌کند که علت بالا بودن وزن افراد چاق را به ما کاملاً معین می‌کند و افرادی که پروتئین SLR11 را در بدنشان دارند به راحتی لاغر نشده مگر علاقه‌ زیادی به این کار و یا به بیماری دیابت و اختلالات متابولیک گرفتار باشند.
 
درمان چاقی و دیابت از طریق متابولیسم سلول‌های چربی به دست می‌آید و افرادی که مواد مغذی متفاوتی مصرف می‌کنند به رشد و توسعه چربی و سلول‌های آن و همچنین تولید انرژی کمک بزرگی می‌کنند.

 دانلود نرم افزار اندروید های آپ - مشاهده جدیدترین و مهم ترین اخبار ایران و جهان با موبایل یا تبلت اندروییدی
  در گردآوری و پردازش اخبار هیچ گونه دخالت انسانی وجود ندارد به همین دلیل ممکن است از میان صد ها خبر فقط چند مورد مشکل محتوایی داشته باشند که شما می توانید با مراجعه به لینک منبع خبر نسخه اصلی را تماشا نمایید .  

اخبار داغ سرویس سلامت