آخرین به روز رسانی : 4 ماه پیش

چند درصد زائران کربلا ایرانی‌ هستند؟

خبرگزاری تسنیم: خالد العبیدی وزیر دفاع عراق از فراهم بودن همه امکانات برای بازگشت زائران اربعین امام حسین (ع) از کربلای معلی خبر داد.

وزیر دفاع عراق گفت این وزارتخانه طرح ویژه‌ای برای بازگشت زائران اربعین امام حسین (ع) به اجرا خواهد گذاشت.

وی در ادامه افزود: بازگشت زائران از کربلا پس از پایان مراسم زیارت اربعین بسیار مهم است. فرمانده عملیات امنیتی فرات اوسط این اختیار را دارد که از وزارتخانه های مختلف کمک بگیرد. من هم اکنون به وزارت دفاع دستور داده‌ام تا همه امکانات این وزارتخانه را در اختیار فرمانده عملیات فرات اوسط قرار دهد.

خالد العبیدی گفت: در برخی مناطق نیاز به همکاری فرماندهی عملیات بغداد است. زیرا در این مناطق تامین امنیت زائران بر عهده عملیات بغداد است.

وزیر دفاع عراق در پایان اعلام کرد: وزارت دفاع عراق تعداد بسیار زیادی خودرو و اتوبوس برای تسهیل بازگشت زائران اربعین به شهرهایشان فراهم کرده است.

80 درصد زائران حرم امام حسین(ع) ایرانی‌اند

در همین حال محمد سالم غبان وزیر کشور عراق در گفت‌وگویی گفت: هشتاد درصد زائران خارجی مراسم اربعین حسینی ایرانی هستند.

امسال بیش از دو میلیون و پانصد هزار زائر خارجی در مراسم اربعین حسینی شرکت کردند.

وی گفت: وزارت کشور از هیچ تلاشی برای تامین امنیت زائران دریغ نکرده است و تدابیر امنیتی تا بازگشت همه زائران ادامه خواهد یافت .

دولت عراق برای بازگرداندن زائران اربعین حسینی هزاران دستگاه اتوبوس و دهها قطار را مهیا کرده است.

 دانلود نرم افزار اندروید های آپ - مشاهده جدیدترین و مهم ترین اخبار ایران و جهان با موبایل یا تبلت اندروییدی
  در گردآوری و پردازش اخبار هیچ گونه دخالت انسانی وجود ندارد به همین دلیل ممکن است از میان صد ها خبر فقط چند مورد مشکل محتوایی داشته باشند که شما می توانید با مراجعه به لینک منبع خبر نسخه اصلی را تماشا نمایید .  

اخبار داغ سرویس اجتماعی