آخرین به روز رسانی : 4 ماه پیش

کامرون مجوز حمله به داعش گرفت

پارلمان انگلیس بعد از کشمکش بین احزاب مخالف، مجوز آغاز مجدد حملات هوایی این کشور در سوریه را صادر کرد.

خبرگزاری مهر: پارلمان انگلیس روز چهارشنبه حمله هوایی این کشور علیه داعش در سوریه را تصویب کرد. طبق رای نمایندگان پارلمان انگلیس، جنگنده های این کشور عملیات خود علیه تروریست ها از سر می گیرند.

حزب کارگر به رهبری جرمی کوربین با حملات هوایی انگلیس در سوریه مخالفت کرده بود. کروبین اعتقاد دارد دولت انگلیس بیشتر به فکر جنگ افروزی است تا اینکه بخواهد علیه تروریست ها اقدامی کنند.

نخست وزیر انگلیس بعد از تصویب پارلمان با اشاره به حملات هوایی یک سال گذشته این کشور علیه داعش گفت انگلیس باید به تنهایی عمل کند و حملات خود را تنها تحت قراردادهای امنیتی با کشورهای دیگر اجرا نکند.

با این حال مخالفان جنگ از جمله شماری از اعضای حزب کارگر معتقدند ورود انگلیس به جنگ هوایی در سوریه بیش از تروریست ها، مردم سوریه را با مشکل مواجه خواهد کرد.

دیوید کامرون هفته پیش با بیان اینکه به دنبال دفاع از انگلیس با اجرای طرح حملات هوایی علیه داعش در سوریه است گفت: داعش تهدیدی مستقیم برای امنیت انگلیس و همچنین صلح و امنیت جهانی است.

 دانلود نرم افزار اندروید های آپ - مشاهده جدیدترین و مهم ترین اخبار ایران و جهان با موبایل یا تبلت اندروییدی
  در گردآوری و پردازش اخبار هیچ گونه دخالت انسانی وجود ندارد به همین دلیل ممکن است از میان صد ها خبر فقط چند مورد مشکل محتوایی داشته باشند که شما می توانید با مراجعه به لینک منبع خبر نسخه اصلی را تماشا نمایید .  

اخبار داغ سرویس سیاسی